Kullanışlı Kat Planı

Bir evin kaç metrekare olduğu kadar, bu alanın ne şekilde kullanıldığı da önemlidir. Günümüzde kişiler ev satın alırken birçok unsuru göz önünde bulundurmaktadır. Artık alıcılar daha büyük metrekareye sahip olan bir evdense, ev içindeki hayatı daha pratik hale getiren yapıdaki evleri tercih etme eğilimindedir.

Kat planı çizilirken minimum alandan maksimum verim elde etmek amacı her zaman ön planda tutulmalıdır. Örneğin, günün çoğunluğu salon ve mutfakta geçtiği için, özellikle metrekaresi küçük alanların %35 – 45’lik bölümünün salon ve mutfağa ayrılması yerinde olacaktır. Güneş görmeyen odaların olması potansiyel alıcı tarafından hoş karşılanmayacaktır. Yeterli alan varsa, en azından dört kişilik bir ailenin aynı anda rahatça oturabileceği bir alan balkona ayrılmalıdır. Ayrıca geometrik açıdan düzgünlük de, evde oturacak olan kişiye eşyalarını yerleştirme ve evden maksimum verim alma aşamasında kolaylık sağlayacaktır.

Türksal İnşaat olarak biz, projelerimizde kat planı çizerken tüm bu unsurları göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Dairelerin kullanım alanlarını geniş olduğu kadar kullanışlı tutmaya da özen gösteriyor, tüm odaları güneş görecek şekilde planlıyoruz.