Eğitim hayatım boyunca, severek yapacağım, insanları mutlu kılan bir mesleğimin olmasını hayal ederdim.

Yapacağım işin hayatta kalıcı izler bırakması, benim için değerli ve heyecan vericiydi. Bu düşüncem, yapı sektöründeki faaliyetlerimin başlamasındaki en büyük faktör oldu.

Altı yaşında semt pazarında su satan, üniversite yıllarında inşaatlarda çalışan, hayatının her aşamasında “hak ederek” kazanmaya kararlı bir insan olarak, aynı hassasiyeti mesleğim olmasına karar verdiğim yapı sektöründe de göstermem kaçınılmazdı.

Hak ederek kazanma konusundaki hassasiyetim, o günlerde büyümeyi hedefleyen şirketimin en büyük gücü oldu. Arabamı satarak elde ettiğim küçük miktarda sermaye ve yaşamım boyunca dürüst bir insan olmamın en değerli getirisi olan kredi itibarımla, bir arsa aldım ve ilk inşaatıma başladım.

Dürüstlüğü ile her zaman gurur duyduğum babamın adını verdiğim 5 katlı, 9 daireli ilk binamın 5 ayda biten kaba inşaatı sonrasında yaşadığım sıkışıklığı, kaba inşaat halindeyken sattığım ilk dairenin getirisi ile aştım ve o zaman bir kez daha anladım ki ticarette dürüstlük güveni, güven ise başarıyı getiriyordu.

İlk inşaatımı tamamladığım bölgede çalışmalarıma devam ederek bölgede yaşayan insanların hayatına değer katacak yeni binalar yapmaya odaklandım. İnşaatına başladığım her arsanın üzerinde, sadece yeni bir bina değil, yeni bir güven inşa ettim. Tabi ki benim gibi düşünen, işini severek yapan insanlarla çalışmanın, iyi bir ekip kurmanın önemini de bu süreçte bizzat yaşadım.

İnşa ettiğimiz binalar büyüdükçe, insanların ve finansman kuruluşlarının bize olan güvenleri de büyüdü ve Türksal İnşaat, sadece bir inşaat şirketi markası değil, güven duygusunun yeni bir simgesi oldu.

İnşa ettiğimiz güven, inşa ettiğimiz yapıların piyasadaki en uygun kredi koşulları ile satılabilmesinin yolunu açtı ve yeni geliştirdiğimiz projelerimiz, henüz yapım aşamasında olduğu süreler içerisinde, tamamen satılmaya başladı.

İnsanı en önemli kazanç olarak görmeyi ana prensiplerimizin en başına koydum ve bu prensiplerim doğrultusunda inşa ettiğim her yapıya, yapı sektöründeki teknolojik gelişmeleri yansıttım. Bu durum, uzun yıllar boyunca yapı sektöründe faaliyet gösteren rakiplerimizi dahi şaşırtan sayıda sadık müşteri kitlemizi yarattı.

Bugün geldiğimiz noktada, sosyal donatısı ve prestiji yüksek yapılar inşa etmeye odaklandık. İnsanların hayatlarına dokunmak, onları mutlu etmek, sıcak yuvalar oluşturarak hayallerini gerçek kılmak amacıyla faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımla.